Tvářenka je základ úspěchu

20.02.2011 22:49
Make-up for ever

Konec bledých tváří v Čechách. Tvářenka by měla patřit do vaší základní kosmetické výbavy. Nedokonalosti pleti nezakryje, ale dodá svěžest, radost a sexy look. Vyberte si tu svou a čarujte!

 

Která se hodí k mému typu pleti?

Pudrová tvářenka má zmatňující efekt, a patří tedy na mastnější typ pleti. Nejlepší způsob nanášení je na základní vrstvu pudru.

Krémová růž nebo tvářenka v tyčince zase udržují vlhkost, takže jsou ideální pro sušší pleť. Aplikujte ji na make-up nebo přímo na nenalíčenou pleť. Někteří vizážisté ji doporučují na závěr lehce přepudrovat transparentním pudrem. Déle vydrží.

Nejstatečnějšími držáky bývají ovšem tekuté tvářenky (Benetint od Benefitu je jedním z nejosvědčenějších). Jsou přímo stvořené pro dlouhé noci.

Jak ji nanést podle typu obličeje?

Základní pravidlo pro všechny: žádné ostré hrany, tvářenka se roztírá do ztracena.


Protáhlý tvar – naneste tvářenku na střed lícních kostí. Usmějte se a vybarvěte jablíčka. Vypadá to přirozeně.

Protáhlý obličej


Kulatý tvar – potřebujete zvýraznit kontury. Začněte u vrásky kolem rtů a pokračujte do ztracena až ke spánkovým kostem.


Srdcový tvar – naneste tvářenku na horní část lícních kostí. V dolní ji nechte vyznít do ztracena. Široké čelo zúžíte tak, že růž vťuknete i na vnější okraje u spánků.

 

 

 

 

 

 

 

Čtvercový tvar – chce to ho opticky změkčit a zjemnit. Růž rozetřete vodorovně podle lícní kosti. Vyhrajte si s odstíny – výraznější část patří nahoru, přirozenější pod ni.

 

Nejlepší barva

Základní rozdělení je  jednoduché.

Pro světlé typy se hodí tvářenka s růžovými tóny. Efekt à la Sněhurka zvládnete se studenými odstíny růžové. Teplejší varianty se postarají o svěží přirozený efekt.
Majitelky snědých pletí si mohou dovolit meruňkový, hnědý nebo měděný odstín teplých tónů.

Triky s tvářenkou:

Dvojitoubradu zamaskujete, když trochu tvářenky nanesete pod bradu.
Poprašek růže na špičce nosu a brady opticky zkrátí dlouhý nos.

 

autor: Veronika Cvachová, Elle.cz

 

Zpět