košík je prázdný

Balayage (přírodní vlasy)

Proměna zahrnuje konzultaci a následnou změnu barvy a střihu vlasů včetně zesvětlení s použitím Olaplexu a následného tónování. Proměna zahrnuje poradenství a instruktáž ohledně domácí péče.
Cena se vztahuje na vlasy po lopatky. U delších vlasů cenu spočítáme na míru.
Před rezervací termínu je potřeba uhradit zálohu ve výši 500 Kč.
Délka trvání: 4 hodiny.
5600 Kč
Cena:
Sleva:

  Toužíte po moderním 3D barvení s více odstíny a prosvětlením jako od sluníčka?

  Balayage (vyslovujte jako „bajaláž“) je technika barvení s použitím zesvětlených proužků. Na rozdíl od klasického melírování, kde se jednotlivé pramínky oddělují a zabalují do fólie, technika balayage je spíše o kreativním tvoření neopakovatelného efektu a zesvětlování jen některých proužků.

  Pramínky vlasů kadeřník volně drží v jedné ruce a druhá maluje barvou pohybem podobným zametání (balayage = zametat, česat). Díky tomu vzniká barevná směs různé intenzity, která vykouzlí živý a přirozený vzhled. Vlasová linie na temeni zůstává většinou při balayage netknuta: barva se aplikuje až na délky (obzvlášť na konce vlasů), a zejména na partie rámující obličej. Tímto způsobem vznikají úžasné efekty a mohou se tak zvýraznit kontury obličeje. Přechody mezi barvenými pramínky jsou plynulé a jemné, takže výsledek vypadá velmi přirozeně – a je vždy individuálně přizpůsoben každé nositelce.

  Při zesvětlování vždy vzniká riziko poškození vlasů a proto v ceně služby je započtené použití speciálního přípravku Olaplex, který při barvení vlasy chrání a opravuje jejích strukturu. Více o Olaplexu se dozvíte v našem článku zde>>

  Jaký je rozdíl v porovnání s ombré barvením?

  Barvení vlasů ve stylu ombré je mnohem kontrastnější. Vlasy od hlavy jsou výrazně tmavší než v délkách. Vlasy se zesvětlují  ve výši uší nebo níže. Zatímco u ombré jsou barvy jasně oddělené, světlé a tmavé pramínky v různých odstínech u balayage vlasů jsou celkově uměleckým dílem, které vypadá přirozeně.

  Jak moc vlasy budou zesvětlené?

  Na tom se domluvíte s kadeřníkem, ale většinou přírodní vlasy lze bezpečně zesvětlit až od 4 tóny (viz. ukázka). Pokud si přejete větší míru zesvětlení, je potřeba vlasy zesvětlit opakovaně a bude se vás týkat postup, jak při barvených vlasech (balayage barvené vlasy>>).

  Rizika

  Při zesvětlení vždy dochází k narušení struktury vlasů. Je potřeba počítat s tím, že nový odstín se na začátku bude rychleji vymývat a odbarvené vlasy budou světlat. Je to individuální proces a k vymytí odstínu může dojít už po týdnu od barvení.

  Aby se nový odstín na vlasech více stabilizoval, doporučuje se vlasy opětovně tónovat (cca 2-3 krát). Opětovné tónování vlasů není součásti proměny, ale spadá do běžné vlasové údržby.

  Před rezervací termínu je potřeba uhradit zálohu ve výši 500 Kč. V případě, že v domluveném termínu nedorazíte, záloha se nevrací.  

  Ukázky balayage na tmavých vlasech: